Jak připravit střechu na zimu?

Také vždy na jaře při tání posledního sněhu trnete při pohledu na svou střechu a doufáte, že bude ve stejném stavu jako na podzim? Bez údržby či nutné přípravy nikdy nebude.

navigátor Fiala Komplet
navigace Fiala Komplet

Proč jezdíme s autem do servisu?

Protože stálo spoustu peněz a denně je nám skvělým pomocníkem. Auto má nějakou životnost (nájezd kilometrů) a většinou díky jeho údržbě se nám daří neloučit se s ním před jeho životností.

Proč to tak není s našimi střechami? Dívíme se, že výrobce střechy garantuje v některých případech i 80 let životnost krytiny a nevěříme tomu. A pak slepě po 40ti letech měníme střechy za nové s životností třeba ještě daleko nižší, protože už nechceme tak krásnou střechu, za kterou jsme dali mnoho peněz. Říkáme si „oni nás podvedli, slíbili 80 let a po polovině času musíme dát novou“.

Střecha by opravdu vydržela garantovanou dobu, kdyby se alespoň jednou za 5 let řádně zkontrolovala a provedla údržba.

My Vám řekneme, jak na to!

Zima je pro střechu nejméně příznivá, a proto doporučujeme dělat údržbu právě na podzim.

 

1. Nedovolte mechům zalézat pod Vaše tašky a šablony. Vytváříte tak vodivé mosty, po kterých voda proniká do Vaší konstrukce a dokáže ji nenávratně poškodit.

2. U plechových střech se zbavte koroze, buď mechanicky a novým nátěrovým antikorozním systémem, nebo tlakem vody a to minimálně 250bar, potom opět použijte antikorozní nátěrový systém.

3. Ujistěte se, že všechny tašky i hřebenáče drží a nikde nechybí.

4. Střecha by měla být bez sazí a veškerých organických i neorganických nečistot před tím než na ní napadne sníh a vytvoří se ledová krusta.

Věříme, že i Vaše střecha zvládne přicházející zimu. Máte ji ve svých rukou, aby ne když jste za ni draze zaplatili, tak si ji važte a myslete na ni. 🙂